Novinky

Společnost Drobo zahajuje prodej datového úložiště Drobo 5N

Systémy pro ukládání dat Drobo jsou mezi uživateli mimořádně oblíbené, protože za příznivou cenu nabízí vysokou užitnou hodnotu, velký výkon a snadnou použitelnost.

Společnost Drobo postupně obohacuje svou nabídku o další modely, tak aby mohla co nejlépe vyhovět potřebám různých typů zákazníků. Ke konci minulého roku tak byly na trh uvedeny typy Drobo 5D a Drobo Mini. Model Drobo 5D nabízí maximální kapacitu až 16 TB dat a je ideálním řešením pro menší firmy, kterým v případě nárůstu požadavků dovoluje postupné navyšování kapacity dle aktuální potřeby. Drobo Mini je velmi kompaktní snadno přenosné zařízení umožňující instalaci až čtyř disků velikosti 2.5" v kombinaci s SSD. 

Výše zmíněnou dvojici Drobo 5D a Drobo Mini na počátku letošního roku doplnilo úložiště dat Drobo 5N, které nahrazuje starší osvědčenou řadu Drobo FS. Model Drobo 5N je určen pro použití v prostředí lokálních počítačových sítí menších a středních firem a jako rozhraní mu proto slouží Gigabit Ethernet port.

Typ Drobo 5N je možno osadit až pěti disky typu 3.5" SATA II / III HDD nebo SSD a dále jedním diskem mSATA SSD. Zařízení podporuje nejnovější verze operačních systémů Windows i Mac OS X. 

Stejně jako všechny novější modely Drobo je také Drobo 5N vybaven sadou pokročilých technologií, jako je patentované řešení BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků či Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD. Velkou výhodou je rovněž zabudovaná baterie, díky které v případě výpadku napájení nedojde ke ztrátě dat ve vyrovnávacích pamětech.

Distributorem zařízení Drobo pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.
 

Gesto Communications
Korunní 106, 101 00 Praha 10
Tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034
E-mail: sales@gestocomm.cz
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek