Novinky

Polycom získává prestižní ocenění v oboru IP telefonie

Společnost Polycom již mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio a videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. Díky promyšlené obchodní i produktové strategii si společnost dokázala udržet trvalý růst a současně stát na špici technologických inovaci ve svém oboru.

Důležitou roli má dlouhodobé strategické partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti vývoje a implementace systémů pro sjednocenou komunikaci, které přineslo uživatelům řadu pokročilých inovativních end-to-end řešení nabízejících vysoce efektivní nástroje pro komunikaci, telepresence a vzdálenou spolupráci. 

Ze strany společnosti Polycom jde o integraci jejích řešení pro audio/video komunikaci, vzdálenou spolupráci a telepresence s produkty společnosti Microsoft, jako je platforma Microsoft Lync. Ta spolupracuje s kancelářským balíkem Microsoft Office a zákazníkům nabízí integrované a snadno použitelné uživatelské rozhraní, jenž v sobě obsahuje jednotný přístup ke komunikačním službám typu hlas, IM/presence a různým typům konferenčních služeb. 

Konkrétně se jedná o videokonferenční telepresence systém Polycom CX8000 určený pro konferenční místnosti, který byl vyvinut speciálně za účelem plné kompatibility s platformou Microsoft Lync 2013. Uživatelům tak nabízí vyspělé možnosti pro audio/video komunikaci a vzdálenou spolupráci v HD kvalitě v rámci Microsoft Unified Communications. 

Z uživatelského hlediska je klíčovou součástí tohoto řešení produkt Polycom CX5100, což je vysoce pokročilá stolní USB kamera s mikrofonem (RoundTable), která poskytuje panoramatický obraz místnosti v rozsahu plných 360 stupňů v 1080p kvalitě a současně umožňuje aktivní sledování mluvící osoby. Osvědčená technologie Polycom Voice HD přitom nabízí excelentní kvalitu zvuku v rozsahu 160 Hz až 22000 Hz.

Špičkové vlastnosti Polycom CX5100 byly oceněny v listopadu letošního roku, kdy tento produkt získal od od globální mediální společnosti TMC ocenění "2014 INTERNET TELEPHONY Lync Pioneer Award". Podrobné výsledky budou zveřejněny v prosincovém čísle magazínu INTERNET TELEPHONY.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Gesto Communications
Korunní 106, 101 00 Praha 10
Tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034
E-mail: sales@gestocomm.cz
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek