Novinky

Polycom zavádí podporu cloud architektury

Společnost Polycom již mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. Firma vždy stála na špici technologických inovací a dokázala se pružně přizpůsobovat nejnovějším trendům rychlému vývoji v souvisejících oblastech informačních a komunikačních technologií.

V rámci své dlouhodobé strategie se Polycom zaměřuje především na integrovaná multiplatformní end-to-end řešení sjednocené komunikace. Společnost na podzim loňského roku představila zatím nejkomplexnější univerzální softwarovou infrastruktura pro řešení Universal Video Collaboration s názvem  Polycom RealPresence Platform. Sofistikovaná architektura  Polycom RealPresence Platform v sobě zahrnuje řešení pro IM/Presence, Call Control, Web Conferencing a Video Collaboration, to vše doplněno o podporu mobilní komunikace a sociálních sítí.

V lednu letošního roku společnost Polycom rozšířila funkční a užitnou hodnotu svých pokročilých řešení pro sjednocenou komunikaci, když představila svoji novou platformu Polycom RealPresence Cloud. 

Díky Polycom RealPresence Cloud mohou nyní poskytovatelé služeb nabízet svým zákazníkům komunikační řešení jakožto Video-as-a-Service (VaaS) s využitím architektury typu cloud. RealPresence Cloud tak v rámci Polycom RealPresence Platform doplňuje již dříve uvedené platformy Polycom RealPresence Mobile a Polycom RealPresence Social. 

Pro praktickou aplikaci v rámci rozlehlých multiplatformních sítí je velice významná plná podpora otevřených standardů, tak jak je implementována v rámci  Polycom RealPresence Platform. V polovině minulého roku proto bylo z iniciativy společnosti Polycom založeno sdružení s názvem Open Visual Communications Consortium (OVCC), jehož hlavním cílem je v rámci řešení od různých výrobců zařízení a provozovatelů komunikační infrastruktury zajistit interoperabilitu a globální business-to-business konektivitu pro videokoference a telepresence.

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Gesto Communications
Korunní 106, 101 00 Praha 10
Tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034
E-mail: sales@gestocomm.cz
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek