Novinky

Polycom prezentuje nejnovější technologie pro audiovizuální komunikaci

Polycom prezentuje nejnovější technologie pro audiovizuální komunikaci

Společnost Polycom již mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. Polycom se zaměřuje především na integrovaná multiplatformní end-to-end řešení sjednocené komunikace. Ta v sobě integrují širokou paletu softwarových i hardwarových platforem, s cílem poskytnout uživatelům výkonné, flexibilní ale především snadno použitelné komunikační nástroje. 

Společnost Polycom vždy stála na na špici technologických inovaci ve svém oboru. Vlastní již více než 800 patentů a mnoho jejích původně proprietárních technologií se posléze stalo základem pro široce využívané mezinárodními standardy.

Jako příklad využití pokročilých technologií může sloužit produkt Polycom CX5100, který v loňském roce získal ocenění "TMC 2014 INTERNET TELEPHONY Lync Pioneer Award". Jedná se o vysoce kvalitní stolní USB kameru s mikrofonem (RoundTable), která poskytuje panoramatický obraz místnosti v rozsahu plných 360 stupňů v 1080p kvalitě a současně umožňuje aktivní sledování mluvící osoby. 

Nejnovější inovaci v této oblasti představuje řešení Polycom EagleEye Producer, které rozšiřuje funkční možnosti kamer o technologii rozpoznávání obličeje. Díky tomu je možné automaticky vyhledat a identifikovat všechny účastníky diskuse a dynamicky se přizpůsobovat příchodům a odchodům osob v místnosti během videokonferenčního spojení. S využitím software Polycom RealPresence Resource Manager je navíc možné mnohem snadněji získat přehled o tom, kdo a kdy se diskuse účastnil. Pro lepší představu o možnostech Polycom EagleEye Producer můžete shlédnout krátké video dostupné na YouTube. 
http://youtu.be/Swp0TN-A2V0

Nedílnou součástí řešení Polycom je také vysoce kvalitní hlasová komunikace, jejímž základem je osvědčená technologie Polycom Voice HD, která nabízí excelentní kvalitu zvuku v rozsahu 160 Hz až 22000 Hz. Uživatelský komfort nyní rozšiřují i dvě další nové doplňkové technologie, jejichž primárním cílem je omezit rušivé zvuky okolí. 

Nová technologie Polycom NoiseBlock je určena především pro konferenční místnosti, kde automaticky eliminuje obvyklé nevítané zvuky, jako je například psaní na klávesnici, posouvání papírů nebo rozbalování  sáčků s potravinami.

Naopak vzdálení a mobilní uživatelé využívající software  Polycom RealPresence Desktop jistě ocení nejnovější technologii Polycom Acoustic Bubble, díky které je možné potlačit rušivé zvuky v pozadí, jako je například hovor dalších osob, dopravní hluk a podobně.

Více informací o řešeních Polycom pro videokonference a vzdálenou spolupráci můžete získat na stránkách
http://www.gestocomm.cz/gesto-communications-kategorie-videokonference-polycom.htm

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications. 
Kontakt: Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, sales@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10,
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek