Novinky

Pilotní projekt nejrychlejšího DSL připojení úspěšně využívá AVM FRITZ!Box 7590

Německá společnost  AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, WLAN, hlas, video a IPTV. Nejprodávanějšími produkty AVM jsou zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě.

 

Pro připojení po telefonních linkách prostřednictvím DSL je určen model AVM FRITZ!Box 7590, který může díky využití technologie VDSL 35b supervectoring dosáhnout maximální přenosovou rychlost až 300 Mbit/s.

 

Výsledná dostupná rychlost přenosu dat je závislá na délce a technických parametrech přístupového vedení a poskytovatelé internetového připojení proto testují reálně dosažitelné hodnoty, které pak mohou nabízet koncovým uživatelům.

 

Pilotní projekt nasazení této pokročilé VDSL technologie probíhá v německém Frankfurtu, kde tamní poskytovatel Internetu společnost inexio GmbH využívá jako koncové zařízení AVM FRITZ!Box 7590. Během úspěšného testování se zatím podařilo dosáhnout přenosové rychlosti 230 Mbit/s, která potvrzuje velký potenciál technologie supervectoring 35b. Zájem o ni mají samozřejmě i další poskytovatelé Internetu, kteří tak chtějí svým zákazníků v blízké budoucnosti nabízet tarify s rychlostmi až 250 Mbit/s.

 

Ve výbavě multifunkčního routeru AVM FRITZ!Box 7590 nechybí ani špičkové řešení pro lokální bezdrátovou síť, které zahrnuje nemodernější dostupné technologie. Uživatelé mají k dispozici Wi-Fi 4 x 4 dual-band Wireless AC + N s Multi-User MIMO s přenosovými rychlostmi až 1.733 Mbit/s + 800 Mbit/s. Samozřejmostí je i zpětná kompatibilita se staršími Wi-Fi standardy. Pro klasickou lokální síť Ethernet přes kabely jsou dále k dispozici čtyři gigabit LAN porty a rychlé připojení periferií umožňuje USB 3.0 port.

 

Součástí routeru jsou rovněž funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb.

 

Vysoká kvalita AVM FRITZ!Box 7590 byla oceněna v závěru minulého roku, kdy zařízení získalo cenu  "European Hardware Community Award 2017". V hodnocení různých hardwarových produktů odbornými médii z devíti evropských zemí bylo zařízení zvoleno jako nejlepší na trhu v kategorii routerů.

 

K velké oblibě produktů AVM významně přispívá také jejich snadná použitelnost., která je zvláště důležitá u produktů primárně určených pro domácnosti a menší firmy. U všech zařízení AVM je proto kladen velký důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti produktů AVM FRITZ!.

 

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm

 

Kontakt: Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, sales@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10,

www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek