Novinky

Do prodeje přichází nová datová úložiště Drobo Mini a Drobo 5D

Datová úložiště společnosti Drobo si získala přízeň uživatelů především díky skvělému poměru výkon/cena. Přestože jsou cenově dostupná i pro malé firmy či domácnosti, poskytují spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat a zároveň se vyznačující nízkými nároky na instalaci a provoz.

V listopadu letošního roku byly do prodeje uvedeny dva nové typy datových úložišť Drobo Mini a Drobo 5D. Ty jsou určeny především těm uživatelům, kteří preferují příznivější cenu a také kompaktnost nebo případně snadnou přenosnost zařízení.

Model Drobo 5D nabízí maximální kapacitu až 16 TB dat a současně umožňuje zřetězit až šest těchto zařízení pro celkovou kapacitu 96 TB dat. Je tedy ideálním řešením pro menší firmy, kterým v případě nárůstu požadavků dovoluje postupné navyšování kapacity dle aktuální potřeby. Jde tedy o flexibilní a ekonomické řešení pro ukládání dat.

Jak už název napovídá, model Drobo Mini je velmi kompaktní zařízení umožňující instalaci až čtyř disků velikosti 2.5" v kombinaci s SSD. Uživatelům tak poskytuje výkonné avšak snadno přenosné úložiště pro velké objemy dat, které je vhodným doplňkem pro novou generaci tenkých a lehkých notebooků.

Oba modely jsou vybaveny nejmodernějšími vysokorychlostními rozhraními Thunderbolt a USB 3.0. Další velmi důležitou předností obou modelů je zabudovaná baterie, díky které v případě výpadku napájení nedojde ke ztrátě dat ve vyrovnávacích pamětech.

Stejně jako další typy datových úložišť Drobo, také Drobo 5D a Drobo Mini disponují rovněž dalšími sofistikovanými technologiemi. Patentované řešení BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a poskytuje dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity. Další špičkovou technologií je Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD.

Distributorem zařízení Drobo pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.
 

Gesto Communications
Korunní 106, 101 00 Praha 10
Tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034
E-mail: sales@gestocomm.cz
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek