Novinky

Datové úložiště Drobo Mini nabízí velký výkon i mobilitu

Datová úložiště společnosti Drobo si získala přízeň uživatelů především díky skvělému poměru výkon/cena. Přestože jsou cenově dostupná i pro malé firmy či domácnosti, poskytují spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat. Vyznačující se nízkými nároky na instalaci a provoz a nabízí tak  flexibilní a ekonomické řešení pro ukládání dat.

Jedním z oblíbených produktů je Drobo Mini, jakožto velmi kompaktní zařízení umožňující instalaci až čtyř klasických pevných disků velikosti 2.5" v kombinaci se Solid State Disk (SSD). Uživatelům tak poskytuje výkonné avšak snadno přenosné úložiště pro velké objemy dat.

Nejnovější model Drobo Mini nyní nabízí možnost osadit do něj pouze disky typu SSD a dosáhnout tím výrazného nárůstu výkonu. Dostupné jsou varianty s kapacitou 1 TB, 2 TB a 4 TB.

Zodolněná konstrukce zařízení v kombinaci s výhradním použitím SSD disků navíc snižuje riziko poškození, pokud zákazníci využívají zařízení jako přenosné. Mezi typické uživatele tak patří například fotografové nebo filmaři, kteří mohou díky Drobo Mini bezpečně a pohodlně ukládat velké objemy obrazových dat v nekomprimované podobě pro následnou postprodukci.

Datová úložiště Drobo jsou vybavena nejmodernějšími vysokorychlostními rozhraními Thunderbolt a USB 3.0. Další velmi důležitou předností je zabudovaná baterie, díky které v případě výpadku napájení nedojde ke ztrátě dat ve vyrovnávacích pamětech. Patentované řešení BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a poskytuje dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity. 

Důležitým doplňkem pro datová úložiště jsou různé softwarové aplikace třetích stran, které nabízejí dodatečné funkční vlastnosti a umožňují lepší integraci datových úložišť v rámci IT infrastruktury a cloudových řešení. V současné době je v rámci platformy DroboApps k dispozici již poměrně široká nabídka celkem patnácti různých aplikací a služeb dalších výrobců, z nichž stojí za zmínku především Barracuda Copy, ElephantDrive a Plex.

Distributorem zařízení Drobo pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications.
 

Gesto Communications
Korunní 106, 101 00 Praha 10
Tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034
E-mail: sales@gestocomm.cz
www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek