Novinky

Barracuda PhishLine pomáhá v obraně proti phishingovým útokům

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti, komunikace a síťové infrastruktury. Svou bohatou nabídku produktů a služeb neustále rozšiřuje a reaguje tak na aktuální potřeby zákazníků.

 

Nejnověji se Barracuda zaměřila na obranu uživatelů proti phishingovým útokům, které jsou stále častější a rafinovanější. Typicky se jedná o podvodné e-maily, voice maily nebo SMS, kde je zfalšován nějaký důvěryhodný odesilatel. Cílem je od uživatelů získat citlivé osobní údaje, jako jsou hesla k účtům internetového bankovnictví, PIN kódy a podobně. Obdobným způsobem mohou být zneužity i různé sociální sítě.

 

Masivní rozsah této hrozby dokládají údaje od sdružení Anti-Phishing Working Group (APWG), podle nichž bylo jen v první polovině roku 2017 provedeno více než půl miliónu různých phishingových útoků.

 

Vzhledem k charakteru této bezpečnostní hrozby se nelze spoléhat pouze na obvyklá IT bezpečnostní řešení a je nutná rovněž aktivní participace samotných uživatelů. Ti musí mít dostatečné povědomí o nebezpečí phishingových útoků a měli by být schopni je sami identifikovat.

 

Firmy a organizace proto potřebují  pokročilé nastroje pro odpovídající školení svých zaměstnanců, včetně nástrojů pro simulaci a vyhodnocení. Ty jim poskytuje nová platforma Barracuda PhishLine Levelized Programs, která představuj komplexní řešení výše uvedených potřeb. Uživatelé se díky tomu mohu stát další velmi účinnou linií obrany proti phishingu, která je založena na lidské inteligenci.

 

Více informací o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

 

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.

 

Kontakt: Gesto Communications, tel: (+420) 271 735 344, 271 731 481, 267 310 034, sales@gestocomm.cz, Korunní 106, 101 00 Praha 10,

www.gestocomm.cz

Zpět na výpis novinek